Tolv mattallrikar, tolv större mattallrikar, tolv assietter, tolv djupa desserttallrikar och tolv djupa mindre desserttallrikar. En terrin, elva fat, åtta skålar, en såsskål, salt och pepparströare samt en kanna. Tolv kaffekoppar med fat, en kaffekanna, två gräddkannor och en sockerskål. Tre vaser, två par ljusstakar, ett par ljusmanschetter, ett större + tre mindre askfat samt en cremékopp. En extra kaffekopp medföljer.
Bruksslitage. Ca fyra delar med avslag, ca tre delar med nagg, ca två delar med sprickor, ca två delar med mindre tillverkningsdefekter. Plupp under saltströare lös inuti.