FRUKTKNIVAR, 6+6, silver, modell Olga, mest Anders Lundqvist, Stockholm 1853-56. Tot ca 350 gram.

Med silverblad. En fruktkniv av nysilver medföljer. Längd 17,5-18 cm.

Slitage, bucklor, några något lösa mellan skaft och blad, sex med stämplad ägarmärkning.

Utropspris
1 500 SEK