14 djupa tallrikar, 14 flata tallrikar, diameter 26 cm, 14 brödtallrikar, 2 assietter. Kanna med sockerskål med lock och gräddsnäcka. 13 st koppar med fat, koppens diameter 9 cm. Ovalt serveringsfat, längd 35 cm och runt serveringsfat, diameter 33 cm. 2 st karotter med lock och en såsskål.
Smärre bruksslitage. En brödtallrik med ett avslag under kanten, nagg på ett lock.