Ek. Uppsats med jalusi, bakomliggande lådor och fack. Hurtsar med sju lådor vardera. En låda i mitten. Två utdragbara avlastningsskivor. Märkt. Bredd 131. Djup 77. Höjd 112 cm.
Fläckad skiva. Två lådor låsta. Lagning på en lådfront. Repor och märken. Nyckel saknas, en nyckel avbruten i lås på jalusi. Nyckel saknas.