TAKFOTOGENLAMPOR, ett par, sent 1800-tal, höjd ca 170 cm.

Bronserad vitmetall, genombruten dekor. Majolika med blomsterdekor. Kupa i opakt glas.

Slitage, delar saknas, färgbortfall, skador, lagningar, ej fullständigt genomgångna.

Utropspris
5 000 SEK