SKÄNK, 1800-talets första hälft.

Rak form med dörrpar, bakomliggande hyllplan samt utdragslådor ovan. Räfflade speglar. Längd ca 119, djup ca 52, höjd ca 112 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och märken/mindre stötskador. Mindre renovering och komplettering, bland annat senare bemålad samt beslag.

Utropspris
4 000 SEK