Fanerad med teak, svartlackerade metallben, inredning med lådor och hyllor bakom skjutdörrar. Märkt. Längd 169 cm. Djup 46 cm. Höjd 66 cm.
Bruksslitage. Märken och repor. Fläckar. Fanérskador. Lagning på en kantlist. Nyckel saknas.