STOLAR, ett par, Werner West, stämplade Wilh. Schauman, Fanerfabrik, Jyväskylä, Made in Finland.

Björkfaner. Konkavformad rygg, rund sits, diameter 41,5 cm. Sitthöjd 43 cm, rygghöjd 71,5 cm.

Slitage, sprickor, lackskador, märken.

Utropspris
200 EUR