MATSERVIS, ca 89 delar, Design Björn Wiinblad för Rosenthal Studio line.

"Romance". Porslin, bestående av 20 tallrikar, 14 tallrikar mindre, 10 assietter, 10 djupa, 12 djupa mindre, 8 kaffekoppar med fat (två extra fat), sockerskål med lock, salt och pepparströare, 4 mindre fat, 2 mindre skålar, uppläggningsfat runt, uppläggningskål rund, 2 skålar med lock, medföljer två skålar (ej mönstrade) samt smörfat med lock (Classic) samt stor skål med dekor i relief.

Två tallrikar med hårsprickor, en med nagg, bruksslitage.

Utropspris
8 000 SEK