FIGURINER, 2 st, Waldemar Lindström, porslin, Rörstrand. 1900-talets första hälft.

Glaserad porslin. Ekorre och kråkunge. Stämplade. Höjd 9-18 cm.

Smärre glasyrdefekter.

Utropspris
1 800 SEK