Teak. Två skjutbara dörrar med bakomliggande hyllplan. Mittdel med fem lådor. Bredd 164. Djup 45. Höjd 79 cm.
Slitage, repor och märken. Något fläckad skiva. Mindre fanerskador på gavlar.