SPIS, gjutjärn, Husqvarna Vapenfabrik, 1900-talets första hälft.

No S1. Rektangulär form med två plattor samt ugn. Längd 50. Bredd 29. Höjd 22 cm.

Slitage. Repor och märken. Rostangrepp.

Utropspris
1 500 SEK