SKINKBESTICK, 2 delar, silver, rokokostil, Henri Gabert, Paris, Frankrike, 1800-talets andra hälft. Tot ca 229 g.

Silverskaft stämplad 'H G', blad förmodligen stål. Längd kniv 32 cm och gaffel 27 cm.

Slitage, repor, anlupen på blad och bucklor på skaften av kniven.

Utropspris
2 000 SEK