Glas. Fåtöljens bredd 94 cm, sitthöjd 32 cm, höjd 63 cm. Bordets bredd 50 cm, längd 56 cm, höjd 44,5 cm. Båda med tillverkarens etsade märkning.
Stolen med några nagg och smärre repor. Bordet med repor, enstaka djupare.