Carl von Kügelgen

(Tyskland, 1772-1832)
Carl von Kügelgen
(Tyskland, 1772-1832)

LITOGRAFI, efter Carl von Kügelgen, daterad 1823.

Eknäs/Зкнесъ (Ekenäs). Ur verket, "Vues pittoresques de la Finlande.", tryckt i S:t Petersburg 1823-1824. Bildstorlek 37x46 cm.

Ej examinerad ur ram.

Utropspris
200 EUR