LITOGRAFI, efter Carl von Kügelgen, daterad 1822.
Borgo/Борго (Borgå). Ur verket, "Vues pittoresques de la Finlande.", tryckt i S:t Petersburg 1823-1824. Bildstorlek 37x46 cm.
Ej examinerad ur ram.
http://sv.wikipedia.org/wiki/Carl_von_K%C3%BCgelgen