SKOLÅDA, engelsk stil, omkring 1900.

Mahognyfanerad resp betsat trä. Uppfällbart lock delvis klädd med brun läderimitation. Utdragbar hylla. Svarvade ben. Längd 42, bredd 40, höjd 40 cm.

Slitage, smärre skador och repor.

Utropspris
1 500 SEK