46,5x34 cm, Universal, Landers Frary & Clark, New Britain, Connecticut, Usa.
47x34 cm, brättet dekoreras av blomster och snäckmotiv. Gorham, Rhode Island, Usa.
46,5x30 cm, oval form uppburen av 4 kulfötter, genombruten, böljande kant med hänklar, höjd 6,5 cm, ostämplad.
Bruksslitage, repor, den ovala med liten, lödad lagning.