SKÅP, England, 1900-talets första hälft.

Mahogny. En glasad dörr med bakomliggande hyllplan och tre lådor. Ett hyllplan under dörr. Svängda ben. Bredd 43. Djup 32. Höjd 94 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor och märken. Mindre avslag i bakkant.

Utropspris
2 500 SEK