BORDSLAMPA, glas, Carl Fagerlund, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Underfång i rött. Signerad Orrefors RD 1506. Skärm. Lampans höjd ca 30 cm. Höjd med skärm ca 81 cm.

Ej funktionstestad. Någon mindre repa. Skärm med omfattande slitage.

Utropspris
2 000 SEK