GOLVVAS, porslin, imari, Japan, 1800-tal.

Polykrom dekor i form av bla. geishor. Ställning i järn samt insats i koppar. Höjd 110 cm.

Spricka vid mynning. Repor. Omfattande lagning.

Utropspris
8 000 SEK