Överdel med tråg. Två lådor. Räfflade dörrar med bakomliggande hyllplan. Höjd 112. Bredd 105. Djup 50 cm.
Delar av tråg senare. Repor och märken. Slitage. En dörr slagen. En fot med lagning. Nyckel saknas.