PRAKTKOPP MED FAT, porslin, empire, Berlin 1800-talets första hälft.

Rikt förgylld med stadsvy från Berlin, "Das Opernhaus in Berlin", uppsvängt handtag, höjd 12 cm.

Slitage.

Utropspris
2 000 SEK