Skal avglasfiber, lösa plymåer, inbyggda högtalare, fot av blankpolerad aluminium.
Omfattande slitage. Omfattande märken och repor på skalet. Invändigt med mycket omfattande skador, smuts samt viss rökdoft.
Modellen lanserad 1968.