Enligt uppgift inköpt i Saudiarabien. Parti bestående av fem armringar med inre bredd omkring 6 cm. Fem collier med längd omkring 37 - 64 cm samt5 2 ringar med storelk omkring 17,50/55 respektive 17,75/56.
Ställvis hårt bruksslitage. Delar saknas. Skador.