Smycken
566340

PARTI GULDSMYCKEN, 13 delar, mest 18k, olika tillverkare, Sverige, övriga Europa 1900-tal. Tot ca 63 gram.

Armband 7 st, av olika länkmodell, längd ca 18-19 cm, 3 vigselringar, st 18,5/58-22/68, ett par örhängen av kreolmodell, diam 2,3 cm, runt hänge med namngravyr, diam 1,5 cm. Del av guldlås medföljer.

Slitage, vigselringar med namngravyr. Två armband med lagning.

Utropspris
13 000 SEK