DOSA, silver och sköldpaddsskal, London 1927, finska kontrollstämplar 1936. Vikt 42,4 g.

Monogram på locket, invändigt stoppad med textil. Diameter 6 cm, höjd ca 5 cm.

Märkbara intryckningsskador, lagningar, slitage.

Utropspris
150 EUR