KONTRABAS, sannolikt Bjärton Vittsjö, 1900-talets mitt.

Akustisk bas, laminatträ, höjd ca 200 cm.

Ej funktionstestad, mindre krosskador, spricka i lack, sträng saknas, tonpinne saknas, nedsjunkning i locket, F-hålets fästpunkt mot locket av.

Utropspris
4 000 SEK