SPEGEL, art déco, 1920/30-tal.

Tredelad med gångjärn, rundade krön, facetterat glas. Delar av bakstycken möjligen i cederträ. Total längd ca 70 cm, höjd ca 69,5 cm.

Slitage. Märken. Anlupet glas. Dörrar något skeva, ej helt stängbara.

Utropspris
1 800 SEK