SKEDAR, 8+1+6 st, silver, "Tähkä", A. Tillander, Helsingfors, 1970-80-tal. Totalvikt 344 g.

Åtta dessertskedar, en mindre dessertsked och sex kaffeskedar. Längd ca 11,5-16 cm.

Bruksslitage, anlöpningar. Monogramgravyr i de stora skedarna.

Utropspris
150 EUR