STIGBYGLAR ett par SAMT ett par SPORRAR, trä resp stål, Argentina, tidigt 1900-tal/1900-talets första hälft.

Stigbyglar av trä med skuren dekor, öglor av järn, läderband. Höjd 20,5. Sporrar av stål med inlagd dekor. Längd 23 cm.

Slitage, anlöpningar. Stigbyglarna med sprickor och enstaka lagning/förstärkning.

Utropspris
2 000 SEK