TALLRIKSVÄRMARE, ett par, pläter, trol Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Rund form med profilerad kant, växtdekorerade hänklar och tassar. Diam ca 24, höjd ca 11 cm.

Bruksslitage. Fläckar, smärre anlöpningar. Sliten plätering.

Utropspris
1 500 SEK