BESTICKSERVIS, 33 delar, silver, "Vasa", Jacob Ängman, GAB, Stockholm, bland annat 1962. Vikt ca 819g.

8 bordsgafflar, 7 bordsskedar, 5 bordsknivar, 4 kaffeskedar, 1 serveringssked, 1 såssked, 1 fruktkniv, 6 små gafflar längd 12cm. 2 små gafflar i modell svensk spets i nysilver medföljer.

Bruksslitage. Repor. Knivar med blad i rostfritt stål ej inkluderade i vikt.

Utropspris
4 500 SEK