TRAFIKLJUS, Aga, omkring 1900-talets mitt.

Trafikljus för övergångsställe. Gjutjärn, lackerad plåt samt glas. Bredd ca 31 cm, höjd ca 66 cm.

Slitage. Märken, fläckar, färgbortfall. Smärre rost. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK