TAKLAMPA, industrimodell, Tjeckoslovakien 1900-talets andra hälft. Tot. höjd inkl. ked 139 cm.

Bruntonad metall. Bär plakett. Höjd ca 75 cm. Diameter 56 cm.

Slitage, ställvis repor. Senare upphängningsked. Ej funktionstestad.

Utropspris
200 EUR