VAS samt SKULPTURER, 3 st, glas, Bertil Vallien samt Mats Jonasson, signerade, 1900-talets andra hälft.
Vas av Bertil Vallien för Kosta Boda med polykrom dekor. Numrerad 49635. Tre skulpturer i form av ansikten av Mats Jonasson, numrerade 65116, 65120 samt 65118. Höjd 12,5- 29 cm.
Sedvanligt ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.