ELIAS MARTIN, Svart bläck på papper Signerad eller inskriberad ”Elias Martin” på baksidan och numrerad ”242” i röd krita
Bergslandskap med herde och kor, i bakgrunden en kyrka. 20 x 27,5. Troligtvis utförd i slutet av 1770-talet
Gulnad. Mindre fläckar och repor.