VAS, porslin. "Helice", Sonia Delaunay för Limoges. Artcurial. Signerad och numrerad 550/900.

Mönster komposition i emaljfärger mot vit botten. Certificat med följer, utfärdat 1990. Diameter 33 cm. Höjd 29 cm

Smuts, fläckar. Mindre ytslitage. Originalkartong med följer, fläckar och smuts.

Utropspris
4 000 SEK