GLAS, 18 st, "Otso" modell 1136 och "Traviata" modell 1122, Saara Hopea, Notsjö 1950-70-tal.
6 st starkvinsglas och 6 st selterglas, "Otso", glas i diverse toner, fot i klarglas, höjd 7,5 resp. 9 cm. Formgivna 1958.
6 st vinglas "Traviata". Kuppa i klarglas, fot i grönt glas, höjd 20 cm. Modellen formgiven 1957.
Smärre bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.