STOLAR, 2 st, design Werner West, stämplade Wilh. Schauman, Fanerfabrik, Jyväskylä, Made in Finland.

Konkavformad rygg, rund sits, diameter 41,5 cm. Totalhöjd 71 cm.

Ytslitage.

Modellen formgiven på 1930-talet.

Utropspris
300 EUR