BÄGARE, silver, Carl Fredrik Seseman, Arboga. 1796. Vikt 448 gram.

Konformad på rund fot med bladdekor. Svisselerad dekor av växtslingor och voluter, bär monogram, invändig förgyllning. Höjd 22 cm.

Slitage, sliten förgyllning. Repor. Smärre märken.

Utropspris
5 000 SEK