Emile Eisman-Semenowsky

(Polen, 1857-1911)
Emile Eisman-Semenowsky
(Polen, 1857-1911)

EMILE EISMAN-SEMENOWSKY, tillskriven, olja på pannå, signerad o möjligen sämpel daterad 1888.

Slädåkande par i vinterlandskap med stad i förgrunden. 16,6x28,5 cm.

Smutsig, enstaka repor.

Utropspris
6 000 SEK