STOP, silver, Newcastle, troligen 1751. Vikt ca 675 gram.

Bukig form med svängt handtag, livet med dekorrand, välvt lock. Graverad medaljong med initialen M. Höjd 18,5 cm.

Slitage, repor, smärre bucklor. Handtaget med gåvogravyr.

Utropspris
8 000 SEK