ARMRING och HALSBAND, silver, bl.a Rey Urban, Stockholm, 1969, total vikt inkl sten ca 66 gram.
Spiralformad armring med avslutande grön sten i ena änden, längd ca 8 cm. Halsband med ovala oregelbundna länkar, längd ca 67 cm.
Bruksslitage. Repor.