Litograferad plåt, Gångjärnsförsedda dörrar, fasettslipade glas. Med chaufför. Längd ca 40 cm.
Slitage, repor och märken/bucklor. Mindre skador, bland annat ett glas med mindre spricka. Delar saknas. Viss rökdoft. Urverket i behov av justering.