SKOLKARTA, "Förenta staterna och Mexiko", P.A. Norstedt & Söners förlag, Stockholm, 1900-talets andra hälft.

Motiv föreställande Förenta staterna och Mexiko. Längd 204 cm.

Slitage, revor och fläckar.

Utropspris
2 000 SEK