21 mattallrikar, 21 djupa tallrikar i två olika storlekar, 11 entrétallrikar, 20 assietter, 9 serveringsfat, 5 uppläggingsskålar, 2 terriner samt 2 såsskålar. Mattallrikarnas diameter 26 cm. Större terrinens diameter 25 cm.
Bruksslitage. Några repor. Något nagg. Skål med lagning.