HERRCYKEL/POJKCYKEL, Crescent, 1960-tal.

Blålackerad stomme med vita detaljer. Röda gummigrepp. Röd långsmal sits i konstläder, så kallad limpsadel. Längd ca 165, höjd ca 93 cm.

Repor och slitage. Senare ditsatta dekaler. Senare däck. Lykta saknas. Smärre bucklor.

Utropspris
2 000 SEK