BESTICKSERVIS, 51 delar, silver, de flesta stämplade TH Rudolph resp H Walter, Tyskland. Tot ca 3270 gram.

Sannolikt tidigt 1900-tal. Silverhalt 800 resp 750. 8 matgafflar, 9 matknivar, 8 matskedar, 5+1 bordsknivar, 9 fiskgafflar, 9 fiskknivar. Syltsked, tesked. Längd 14,5-25 cm. Bords- och matknivar med rostfria blad.

Slitage, graverade monogram. Knivbladen med fläckar. Några knivskaft med bucklor. Några gaffeltenar sneda.

Utropspris
8 000 SEK