STOLAR, 4 st, senempire/nyrokoko, 1800-talers andra hälft.

Mahognybetsade. Svängd genombruten rygg, svängda ben, stoppad sits.

Bruksslitage, skador, sprickor. Renoverade. Två stolar med varsitt främre ben som har varit avbruten vid ett tidigare tillfälle och klistrats på igen.

Utropspris
1 500 SEK